1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11752

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-26, 19:44   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Betula bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11752

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-30, 11:43   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Betula napisał/a:
Masz rację marzena66, nie zmuszamy jej do niczego. Walczę o picie, żeby piła, ona nie chce. Wczoraj Pani z hospicjum też jej mówiła jak ważne jest picie, ale patrząc na jej stan umysłu, czy zrozumiała?...nie wiem :(
Może tak a może nie. Przykro mi. Myślę że teraz ty musisz po prostu patrzeć co i jak i o nią dbać jak najlepiej się da. HD napewno cię tu wesprze.
Zyczę wiele siły i pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11752

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-25, 20:41   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Betula napisał/a:
W przyszłym tygodniu będę załatwiać skierowanie do hospicjum domowego i stacjonarnego
Bardzo dobrze to słuszna decyzja.
Cytat:
Na tą chwilę dobra informacja to taka, że ją nie boli, akurat tego ona się boi najbardziej.
To dobrze jednakże trzeba się z tym liczyć że ten stan może się szybko zmienić. Opieka hospicjum pomoże wam przeciwdziałać bólowi jeżeli takowy wystąpi. Teraz to żeby mamę nie bolało jest priorytetem.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11752

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-24, 20:46   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Betula koleżanki maja bezwzględną rację. Mama a także ty będziecie potrzebowały wsparcia Hospicjum Domowego i to jak najszybciej. Narazie nie musicie walczyć z bólem i oby ten stan trwał możliwie długo. Ale jak już pisałam to się może zmienić z dnia na dzień.
Jeżeli chodzi o chemię to naprawdę warto przemyśleć to co pisze marzena66. Czy warto nalegać na kolejną i walczyć z skutkami ubocznymi czy może wykorzystać pozostały czas inaczej? Ale to już wasza decyzja.
Trzymaj się. Uściski
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11752

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-24, 13:07   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Betula witaj na forum.
Z zamieszczonych wyników można odczytać że w trakcie leczenia nastąpiło co prawda chwilowe przyhamowania choroby ale ogólnie widać stałą progresję choroby. Guz w płucach nieznacznie się zmniejszył lub nie powiększył się ale nadal jest i rak cały czas rozsiewa się w organizmie.
Betula napisał/a:
Rak też walczy i dał przerzuty do głowy.
Prawdopodobnie tak. Są drobne zmiany w mózgu podejrzane o przerzuty (meta susp) i są też podejrzane zmiany w wątrobie (zmiana hypodensyjna o śr.5mm).
Betula napisał/a:
Mama nie bierze leków p/bólowych, nic ją nie boli.
To dobrze ale musisz wiedzieć że ten stan może sie nagle załamać - z dnia na dzień.
Betula napisał/a:
Wiem, że są przerzuty do mózgu - beznadziejna sprawa, ale może mimo to warto by było powalczyć, aby rak nie rozwijał się w płucach...
Sytuacja jet naprawdę poważna. W zasadzie nie ma szans na całkowite wyleczenie. Mama może faktycznie dostać chemię - sądzę że tylko paliatywną ( całe dotychczasowe leczenie było paliatywne)która być może na jakiś czas zahamuje rozrost guza i złagodzi objawy choroby. Bardzo mi przykro.

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group